Zaznacz stronę

Oferta sponsorska

zostań patronem clary

Chcielibyśmy zrealizować nasze marzenie o wystawieniu Clary w najważniejszych polskich i europejskich miastach, w teatrach i na festiwalach. Dlatego stworzyliśmy naszą ofertę sponsorską dla organizacji, firm oraz osób prywatnych, które chciałyby wspomóc nas w osiągnięciu tego marzenia.

Oferta sponsorska

Patronat Spektaklu

Spektakl Clara jest już gotowy, miał swoją premierę 13.10.2019 na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu, gdzie został bardzo pozytywnie przyjęty i wzbudził duże zainteresowanie. Jest to materiał oryginalny, utrzymany na wysokim poziomie, trafiający zarówno do młodych jak i starszych odbiorców.

Clara nie posiada żadnego dofinansowania, powstała dzięki chęci i wierze jej twórców oraz wsparciu otoczenia. Aby móc wystawiać spektakl w kolejnych miejscach i zaprezentować Clarę szerszemu gronu odbiorców, potrzebujemy środków, które nam to umożliwią. Dlatego zwracamy się do Was o wsparcie.

 

 

informacje

Spektakl clara

1. Informacje podstawowe

Clara trwa 50 minut, jest spektaklem tanecznym na wysokim poziomie – odważną i ciekawą fuzją baletu klasycznego i tańca nowoczesnego. W skład zespołu wchodzi 13 osób. Za reżyserię, choreografię oraz oświetlenie odpowiada Alisa Makarenko. Główna role zostały oddane dwojgu profesjonalnych tancerzy: Natalii Trafankowskiej (Teatr Wielki w Poznaniu) grającej tytułową Clarę, oraz Robertowi, w którego wcielił się Alexey Torgunakow (9 sezonów w rosyjskim teatrze Bolshoi). W spektaklu wykorzystano muzykę trojga niemieckich kompozytorów (i zarazem głównych bohaterów przedstawianej historii): Clary Schumann, Roberta Schumanna oraz Johannesa Brahmsa.

2. Cel i misja

13 września 2019 roku obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin wielkiej wirtuozki fortepianu, kompozytorki romantycznej Clary Schumann, zajmującej czołowe miejsce wśród XIX–wiecznych pianistów. To właśnie z tej okazji powstał spektakl taneczny, nazwany początkowo Projektem Clara. Chcielibyśmy w sposób oryginalny i profesjonalny zapewnić naszym widzom wspaniałe przeżycie, zwrócić ich uwagę na niezwykły życiorys kompozytorki i sprawić, aby pamięć o niej nie zatarła się z biegiem czasu. Misją naszego spektaklu jest zatem:

– edukacja kulturalna;
– promocja kultury i wychowania poprzez sztukę;
– współpraca kulturalna z innymi instytucjami w mieście, regionie, kraju i zagranicą.

3. Tematyka

Historia prezentuje losy trojga pianistów, których połączyła niezwykła więź. Materiałem, który posłużył do stworzenia spektaklu są listy oraz pamiętniki jego bohaterów – pełne wzajemnego szacunu i przywiązania oraz niezwykłej czułości listy Clary Schumann, Roberta Schumanna i Johannesa Brahmsa. Spektakl ukazuje przede wszystkim niezwykłą wrażliwość, miłość, rodzicielstwo, przyjaźń, chorobę psychiczną, a także okres dorastania, nabywanie doświadczenia życiowego, ograniczenia oraz słabości związane z ludzką psychiką oraz ciałem. Czytaj więcej na podstronie Historia.

4. Grupa docelowa

Spektakl Clara operuje uniwersalnym językiem ruchu i muzyki, dzięki czemu spełnia oczekiwania szerokiego grona odbiorców, zarówno młodych entuzjastów muzyki klasycznej oraz teatru tańca, jak również starszych koneserów sztuki teatralnej i baletu współczesnego w tzw. ,,dobrym guście”. Naszą grupę docelową tworzą więc osoby w różnorodnym wieku, począwszy od 10-latków i starsze.

Sposób rozwiązywania problemów/zaspokajania potrzeb grupy docelowej

Sztuka klasyczna, ze względu na swój formalny charakter staje się nieinteresująca dla młodzieży, w konsekwencji zostaje narażona na zapomnienie. W celu ukazania wartości i ponadczasowości muzyki klasycznej oraz baletu klasycznego staramy się spopularyzować ją wśród młodzieży. Jednym z zabiegów zapobiegania zapomnieniu, będzie poddanie eksperymentowi, zinterpretowania sztuki klasycznej, poprzez uwspółcześnienie choreografii. Drugim z zabiegów będzie przywrócenie problemów społecznych tamtego okresu, odnosząc je do czasów współczesnych. Projekt Clara będzie próbą połączenia pozornie dwóch rozbieżnych podejść do ruchu, czyli jakości tańca profesjonalnych tancerzy, baletowych i współczesnych z badaniem ograniczeń własnego ciała. Będzie on mieć charakter edukacyjny oraz kulturotwórczy, w przypadku widza jak i realizatorów.

5. Komplementarność z innymi działaniami (organizacji, placówek)

Poprzez swój edukacyjny oraz kulturotwórczy charakter, projekt Clara uzupełnia działania ośrodków teatralnych, szkół i domów kultury oraz teatrów instytucjonalnych.

6. Kosztorys

W celu uzyskania pełnej oferty sponsorskiej (broszura/PDF) z dokładnym kosztorysem wystawienia spektaklu Clara, prosimy o skontaktowanie się z nami poprzez email: patronat@clara.com.pl lub znajdujący się na dole tej strony formularz kontaktowy. Z góry dziękujemy za zainteresowanie. Odpowiemy tak szybko, jak będzie to możliwe.

patronat spektaklu

pakiety sponsorskie

Pakiety specjalne:

 

Sponsor Bankietu

Opłacenie i współorganizowanie bankietu (lokal, bufet, napoje) odbywającego się po premierze spektaklu. W ramach sponsorowania bankietu oferujemy: 3-8 biletów/zaproszeń na spektakl, podziękowania dla sponsora bankietu po premierze, na naszej stronie internetowej (z linkiem do strony sponsora), w materiałach reklamujących wydarzenie (ulotki, plakaty) oraz w mediach społecznościowych (Facebook). W celu uzyskania większej ilości informacji o sponsorowaniu bankietu, prosimy o wysłanie wiadomości z zapytaniem na: patronat@clara.com.pl lub przez formularz kontaktowy.
 

Sponsor SCENY

Opłacenie wynajmu sceny (teatralnej, ośrodka kultury, innej) na poczet próby i premiery spektaklu Clara. Sponsorom sceny oferujemy: 6 biletów/zaproszeń na spektakl, podziękowania dla sponsora sceny podczas wydarzenia (w zapowiedzi przed spektaklem lub podziękowaniach po spektaklu), na naszej stronie internetowej (z linkiem do strony sponsora), w materiałach reklamujących wydarzenie (ulotki, plakaty) oraz w mediach społecznościowych (Facebook). W celu uzyskania większej ilości informacji o sponsorowaniu sceny na spektakl Clara, prosimy o wysłanie wiadomości z zapytaniem na: patronat@clara.com.pl lub przez formularz kontaktowy.
 

Sponsor Reklamy

Opłacenie reklamy dla spektaklu Clara – internetowej (reklam na facebooku) i/lub druku materiałów reklamowych, takich jak: plakaty, ulotki, program i oferta spektaklu (broszury informacyjne). Sponsor reklamy może wybrać na jaką z wymienionych rodzajów reklamy zostaną przekazane środki. W zamian za sponsorowanie reklamy Clary zobowiązujemy sie do podarowania 2-6 biletów na najbliższy spektakl, umieszczenia logo Sponsora na naszej stronie internetowej (z linkiem do strony internetowej Sponsora) oraz na drukowanych materiałach reklamowych, a także do podziękowań dla Sponsora podczas wywiadów oraz na naszym profilu na Facebooku.  W celu uzyskania większej ilości informacji o sponsorowaniu reklamy spektaklu Clara, prosimy o wysłanie wiadomości z zapytaniem na: patronat@clara.com.pl lub przez formularz kontaktowy.
.

Sponsor noclegu

Opłacenie noclegu (i ewentualnie śniadania) po spektaklu dla 13 osób – całego zespołu tworzącego projekt Clara. W ramach sponsorowania noclegu oferujemy: 3-8 biletów/zaproszeń na spektakl, podziękowania dla sponsora noclegu (hotelu, hostelu, firmy) podczas wydarzenia, na naszej stronie internetowej (z linkiem do strony sponsora), podczas wywiadów dla telewizji i prasy oraz w mediach społecznościowych (Facebook). W celu uzyskania większej ilości informacji o sponsorowaniu noclegu, prosimy o wysłanie wiadomości z zapytaniem na: patronat@clara.com.pl lub przez formularz kontaktowy.

pytania / zgłoszenia

Formularz Kontaktowy

15 + 6 =

*Prosimy o wypełnienie wszystkich wymaganych pól.