Zaznacz stronę
Clara w TVP Kultura

Clara w TVP Kultura

Clara to fuzja tańca klasycznego i współczesnego. Posługuje się prostymi kształtami geometrycznymi, między innymi trójkąta, albo – w warstwie lirycznej – opowiada historię tria miłosnego Clary i Roberta Schumannów oraz Johannesa Brahmsa, który pomagał Clarze w wychowywaniu dzieci (…)

Clara w TVP3 Poznań

Clara w TVP3 Poznań

POZKultura to magazyn kulturalny telewizji TVP3 Poznań. Program pokazuje aspekty artystycznego życia regionu, z których lokalne społeczeństwo może być dumne. Wśród różnorodnych wydarzeń kulturowych, o których opowiadano na antenie, znalazło się również miejsce dla naszego spektaklu – CLARY.

Clara w codziennypoznan.pl

Clara w codziennypoznan.pl

W programie Studio Browar Piątek w Poznańskim Portalu Informacyjnym (codziennypoznan.pl) Natalia Trafankowska i Alisa Makarenko ujawniają kulisy spektaklu tanecznego Clara. Dziweczyny opowiadają między innymi o tym, jak i gdzie pojawił się sam pomysł stworzenia spektaklu(…)

Wywiad z Alisą Makarenko

Wywiad z Alisą Makarenko

Pomysłodawczynią projektu jest Natalia Trafankowska. Rok temu była pod dużym wrażeniem pokazu końcowego studentów Studia Aktorskiego STA w Poznaniu w mojej choreografii. Siedząc w kuchni i popijając herbatę, namówiła mnie do stworzenia spektaklu. Otworzyła wyszukiwarkę i zaczęła sprawdzać(…)